عکاسی نوزاد

آتلیه فیلم و عکس "النا"، که سابقه چندین ساله در عکاسی از نوزادان دارد، یکی از بهترین استودیوهای عکاسی در کرج، برای ارائه خدمات فیلم و عکس نوزادان است. ما در طی سالیان رابطه مستحکمی با خانواده‌ها برقرار کرده‌ایم. خانواده‌ها با علم بر این‌که کودکان خود را به دست هنرمندترین متخصصین عکاسی سپرده‌اند، احساس امنیت و رضایت دارند.‌

عکاسی نوزادان آنقدرها که به نظر می‌رسد، کار آسانی نیست و صبر و مهارت زیادی می‌طلبد. یک عکاس نوزاد خوب، معمولا" مدرک دوره آموزشی خود و یک آلبوم از نمونه کارهای بسیار قوی، برای نشان دادن آثار هنری خود، ارائه خواهد داد. اما باید به یاد داشته باشید که، شما نوزاد دلبند خود را با اعتماد کامل به عکاس خواهید سپرد؛ بنابراین یافتن عکاسی که بر کار خود مسلط باشد، از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر عکاس، فاقد تجربه لازم باشد، ممکن است در طول عکاسی، استرس غیر ضروری برای شما ایجاد شود و نهایتا" کیفیت عکس پایین‌تر از حد انتظارتان شود.

در آتلیه النا ما به شما کمک می کنیم تا لحظه های ارزشمند و تکرار نشدنی و جذابیتهای منحصربه فرد فرزندتان را برای شما ثبت نماییم و به عنوان عکاس حرفه ای نوزاد، به شما اطمینان می دهیم که عکاسی شما تجربه ای فوق العاده و بی نظیر خواهد بود

جلسات عکاسی از ژست نوزاد، نیاز به آمادگی بالایی دارد.ما جهت آمادگی بیشتر تجهیزات زیر را فراهم می کنیم :
    دوربین اصلی و دوربین بکاپ
    لنزهای دوربین
    اسباب بازی‌های موزیکال و بامزه (اگر یک کودک نو پا نیز در جلسه عکاسی حضور دارد)
    آلبوم ژست نوزاد
    پایه و گیره‌های تابلوی پس زمینه
    یک بالش "بوپی" (برای ژست)
    پدهای ضد آب (برای جلوگیری از آشفتگی)
    لوازم تزیینی جانبی (سبد، جعبه و غیره ...)
    پتوی بزرگ برای پس‌زمینه
    پتوی قنداق کوچک
    کلاه و هدبند
 بهترین زمان برای عکاسی نوزاد دوهفته ی اول تولد و یا به عبارتی بین شیش تا دوازده روزگی نوزاد است و دلیل آن هم انعطاف پذیری نوزاد و همچنین تمایل به خواب طولانی و عمیق میباشد. دل دردهای کولیکی از هفته های دوم تولد آغاز خواهد شد که می توان گفت بزرگترین و مهمترین دلیل اصرار و پافشاری ما برای انجام عکاسی تا دوازده روزگی است. چند روز قبل از عکاسی، کادر تخصصی آتلیه نوزاد النا به شما اطلاعات لازم در مورد وسایل مورد نیاز، زمان عکاسی و روال معمول را توضیح خواهند داد
کادر حرفه ای ما با صبر و حوصله و عشق و تجربه ای چندین ساله، زمان کافی و مناسب را در اختیار شما و خانواده ی محترمتان قرار خواهد داد و اطمینان حاصل می کنیم که کلکسیون زیبایی را برای شما ثبت نماییم و خواهشمندیم در زمان عکاسی نوزاد از هرگونه عجله، استرس و نگرانی به دور باشید چرا که تاثیر مستقیمی بر روی روند عکاسی بویژه نوزاد دلبندتان خواهد داشت.

چند نکته که به هنگام مراجعه به آتلیه نوزاد وکودک باید رعایت کنید:
 در روز مراجعه به آتلیه به هيچ وجه فرزندتان را از خواب بيدار نكنيد. اجازه دهید تا خودش از خواب بيدار شود و مطمئن شوید كه خوابی كامل داشته است. براي همين زماني كه برای عکاسی نوبت رزرو ميكنيد حتما به زمان بيدار شدن كودكتان توجه کنید.
صبحانه مقوي و مفصل يا اگر نوزاد هست شير به موقع رو فراموش نكنيد.
عصبانيت،دعوا و يا جر و بحث با فرزندتان رادر روز مراجعه به آتلیه كلا تعطيل كنيد. به دلش رفتار كنيد. و حتي وعده چيزي كه دوست دارد را به او بدهيد البته یادتان نرود حتما به آن عمل کنید.
براي بيرون آمدن از خانه تا جايي كه ممكن است لباسي را به کودک یا نوزاد خود بپوشانيد كه ميخواهيد ابتدا با آن عكس بگيرد به اين دليل كه هنگام رسيدن به آتليه بعضي از بچه ها محو دكورهای آتلیه عکاسی ميشوند و لباس عوض كردن ناراحتشان ميكند. علاوه بر اينكه در وقت خودتان هم صرفه جويي ميشود. البته فصل سال هم مهم هست.
آتلیه های تخصصی کودک و نوزاد معمولا محیط جذابی دارند.اجازه بدهيد كه كودكتان داخل استوديو دور بزند و اطرافش را مشاهده کند.
به عكاس اعتماد كنيد و اجازه دهید با فرزندتان دوست شود و دكورهای آتلیه را به او نشان دهد. عجله نكنيد بگذاريد تا با محيط آشنا شود به خصوص اگر فرزند شما كمي خجالتي يا حساس است. با عكاس همكاري كنيد و آرام آرام به سمت دكور يا بكگراند مورد نظر همراهيش كنيد.
چند لحظه اي كنار کودکتان بمانید. وسيله ها را به او نشان دهید و به او احساس امنيت و آرامش بدهيد. کودکتان را به ناگاه داخل دكور آتلیه تنها نگذاريد. آرام آرام زماني كه مطمئن شديد كه سرگرم شده از كادر خارج شوید. اما همچنان با صحبت كردن به فرزندتان اطمينان بدهيد كه هستيد و بگذاريد صدای شما را بشنود. حالا وقت شكلك در آوردن ، سر و صدا كردن و نشان دادن اسباب بازيهاي مورد علاقه به کودکتان است. خجالت نكشيد. اين زمان شماست كه بايد به بهترين نحو از آن استفاده كنيد. و مطمئن باشيد یک عكاس نوزاد و کودک به این حرکات عادت دارد و هيچ حركتي از جانب شما برایش عجيب نيست.
در داخل استودیو عکاسی و به هنگامی که عکاس مشغول عکسبرداری است جايي بايستيد كه يا پشت سر عكاس باشيد يا در يك زاويه مناسب. (عكاس شما را راهنمايي خواهد کرد) اگر جايي باشيد كه مادام به كادر رفت و آمد داشته باشيد ممكن است بعضي از لحظات طلايي به خاطر حضور شما در كادر از دست برود به صورتي كه حتي با فتوشاپ هم قابل اصلاح نباشد.
وقفه ای در عکاسی ایجاد کنید و به نوزادتان يا بچه هايي كه هنوز شير ميخورند حتما حتما شير بدهيد. اين كار باعث آرامش گرفتن فرزندتان از بدن شما ميشود.
به عكاس اعتماد كنيد. اين نكته بسيار مهمي است. به خودتان يادآوري كنيد كه شما يك فرزند داريد ولی عکاس یک آتلیه کودک و نوزاد در طول روز شايد 10 يا 20 تا بچه را ميبيند و با آن ها كار ميكند پس تجربه بيشتري دارد. اگر به نظر عكاس لباسي متناسب با دكور نیست سعي كنيد با او همكاري كنيد.
در انتخاب عکس ها دقت کنید و اگر نکته خاصی در عکس وجود دارد که فکر می کنید لازم است اصلاح شود حتما با عکاس در میان بگذارید.
امیدوارم نکات بالا مورد استفاده شما مادران گرامی قرار گرفته باشد.

درصورتی‌که انتخاب شما، حضور در آتلیه فیلم و عکس النا باشد، ما برای راحتی شما، تمام مراحل عکاسی و جزئیات محیط آتلیه را، توصیف خواهیم کرد. اگر نوزاد شما موزیک دوست داشته باشد، ما می‌توانیم امکان اجرای موسیقی در پس زمینه را فراهم کنیم. ما بیشترین تلاش خود را برای راحتی شما و نوزادتان در آتلیه خواهیم نمود.

به شما کمک می‌کنیم برای جلسه آماده باشید.
از نظر ما بهترین راه برای انجام عکاسی موفقیت آمیز از نوزاد، این است که اطمینان یابیم، مشتری می‌داند منتظر چه چیزی باشد و چگونه به بهترین وجه برای جلسه عکاسی آماده شود. بنابراین ما چند روز قبل از جلسه عکاسی، نکات آمادگی قبلی را برای شما ارسال خواهیم کرد. بسیاری از مادران ترجیح می‌دهند، در حالی که ما مشغول آمادگی برای عکاسی هستیم، تغذیه نوزاد خود را انجام دهند. ما ترتیبی می‌دهیم که مادران تنها با یک پوشک و یک پتوی آزاد به نوزاد خود شیر بدهند تا نوزاد از درآوردن لباس اذیت نشود. همچنین در مورد نتیجه عکاسی و زمان تقریبی جلسه به شما اطلاع خواهیم داد تا از آشفتگی و تغذیه مکرر نوزاد جلوگیری شود.

ما از فرزندان شما الهام میگیریم.
همه چیز می‌تواند منبع الهام بخش ما باشد، حتی عکس هایی که توسط ایمیل از جانب شما به دست ما برسد. با این وجود به اعتقاد ما، بهترین تصاویر با عکاسی فی‌البداهه و با الهام از حالات منحصر به فرد هر کودک بدست می‌آید. اگر نوزادتان چال خنده زیبا، چشم‌های درشت و زیبا، لب و یا یک سر بزرگ پر مو دارد، شما باید بعنوان والدین نوزاد سعی کنید بر زیبایی خاص نوزادتان تاکید کنید.

از لحظات استفاده کنید.
نوزادان حالات فوق العاده زیبا و شیرینی دارند. نوزاد شما حرکت می‌کند، خمیازه می‌کشد و به بدن خود کش و قوس می‌دهد. ما از ژست مناسب در هر فریم، برای عکاسی استفاده می‌کنیم.

از زمان خواب کودک شما هم استفاده می‌کنیم.
غیر از مسئله ژست، یک "باید" مهم دیگر در لیست نماهای ذهنی ما، انجام نمای "ماکرو" یعنی گرفتن نمای نزدیک از انگشتان پای نوزاد، لب غنچه شده، گوش، و غیره ... است. این جزئیات عکس نه تنها تحسین برانگیزند، بلکه این تصاویر، ضمیمه عالی برای آلبوم و کتاب آکوردئون می‌باشد. به خاطر تمرکز دقیق بر روی لنز ماکرو، بهترین زمان برای گرفتن این عکس‌ها، هنگامی است که نوزاد در خواب بسیار عمیق است. در این حالت، ما فقط در مدت ۱۰ دقیقه، تمام عکس‌های خود را از نوزاد خواهیم گرفت.

شما هم، بخشی از عکس‌های ما هستید.
بعد از بدنیا آمادن نوزاد شما ،  آخرین چیزی که مادر می خواهد در مقابل دوربین قرار گرفتن است و راضی کردن مادر نیاز به تلاش زیادی دارد. ما می‌دانیم که برای یک مادر، آماده شدن در برابر دوربین چقدر دشواراست. اما از اهمیت رخ دادن آن نیز آگاهیم.

مادران به‌شدت تلاش می‌کنند و به همان شدت نیزعشق می‌ورزند.
از شدت عشق مادرانه است که شما شب و روز خود را صرف نوزاد خود می‌کنید، یا زمان زیادی برای گرفتن عکس در حالت خواب، بیداری، خمیازه کشیدن، حمام کردن، غذا خوردن، نوازش و بازی خواهر و برادر، و نوازش پدر صرف می‌کنید. شما تصاویر بسیار زیادی تا یک سالگی نوزاد خواهید گرفت، اما واقعیت غم‌انگیز این است که شما به ندرت درعکس نوزادتان حضور خواهید داشت.
بنابراین ما شما را به حضور در عکس نوزادتان تشویق می‌کنیم. شما می‌توانید از اکنون گنجینه‌ای از این عکس‌ها را برای نوزاد خود به یادگار داشته باشید. نکته مهم درعکس‌های مادر – نوزاد، حفظ ژست راحت و بدون تلاش زیاد، از سوی مادر است.

استفاده از تزیینات جانبی جهت زیباتر شدن عکس‌های شما
ما از تزئینات جانبی مختلف، مانند سبد، پوشش، پتو، هدبند، بر اساس سلیقه و انتظارات مشتری استفاده می‌کنیم. همچنین ما اغلب از لوازم همراه مشتری نیز الهام می‌گیریم، مانند یک پتوی بافتنی مادر بزرگ و یا هرچیز دیگری که متعلق به مادر و پدر باشد. از نظر ما، صرفا" استفاده از امکانات تزئینی آتلیه الزامی ندارد.

زیباترین عکس‌های نوزاد، همراه با خواهر و بردار
اگر نوزاد شما خواهر و برادر بزرگتر دارد، اولین اولویت ما، عکس‌های خواهر و برادر نوزاد است و پس از آن به آن‎ها اجازه می‌دهیم به بازی بپردازند تا ما به اتمام عکاسی نوزادتان بپردازیم.

در آتلیه فیلم و عکس النا، رییس نوزاد شماست
صرف نظر از میزان کنترلی که ما به آن وانمود می‌کنیم، نوزاد رئیس واقعی است. در آتلیه، برای عکاسی از نوزاد نیز همین امر صادق است. ما نمی‌توانیم آن‌ها را وادار به خوابیدن یا بیداری کنیم، فقط کار خود را طبق برنامه آن‌ها انجام می‌دهیم و برای بهترین نتایج عکاسی، بیشترین تلاش خود را به‌کار می‌بریم.

برای عکاسی نوزاد در آتلیه عکاسی ، چه لباسی باید به نوزاد پوشاند؟
اغلب آتلیه های عکاسی، عکاسی نوزاد را در حالی انجام می دهند که نوزاد لباسی بر تن ندارد. بنابراین برای روز عکاسی در آتلیه بهتر است از لباسی استفاده کنید که برتن کردن و درآوردن آن آسان باشد. اگر دوست دارید عکاسی نوزاد دلبندتان را در حالی انجام دهید که لباس بر تن دارد بهتر است در انتخاب لباس مناسب دقت کنید

کـــرج ،عظیمیه ، بین میدان مهــــران و اسبی ، نبش نیک نژادی شمالی ، مجتمـــع تجــــاری اداری نیکـــان
تلفن: 5-2568314-0263       همراه: 5-2568314-0920

بالا